چاپ سوم کتاب «واژگان فنی سینما و تلویزیون» منتشر شد

به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش، کتاب «واژگان فنی سینما و تلویزیون» نسخه بازنگری شده چاپ اول این کتاب است که با اصلاحات و اضافاتی شامل واژه های مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی در حوزه سینما و تلویزیون همراه شده است.

 این فرهنگ تخصصی حاصل تلاش گروهی از متخصصان امر واژه‌گزینی و متخصصان سینما و تلویزیون است و هشت هزار واژه را در بر دارد. مدخل‌ها بر اساس الفبای لاتینی تنظیم شده‌اند و واژه معادل آنها رو به روی هر یک آمده است.

  این دست فرهنگ‌ها، کار متخصصان و مترجمان حوزه‌های تخصصی (در اینجا سینما و تلویزیون) را بسیار سهل می‌کند و بالطبع نتیجه کار آنها از یکدستی و روانی بیشتری برخوردار خواهد بود.

 هدف از این کار اساساً فراهم آوردن واژگانی یکدست برای ترجمه و تألیف «دایرة المعارف فنون فیلم و تلویزیون» است که توسط شورای واژه گزینی که متشکل از گروهی مترجم و صاحب نظر در زمینه های مختلف فیلم و تلویزیون است، گردآوری شده است. کتاب حاضر منبع بسیار مفیدی برای فعالان عرصه سینما و تلویزیون است که با استناد بر آن می‌توانند با تازه‌ترین واژگان لاتین در حوزه سینما و تلویزیون آشنا شوند.

 چاپ سوم کتاب «واژگان فنی سینما و تلویزیون» در 371 صفحه با قیمت 12000 تومان از سوی انتشارات سروش در اختیار علاقمندان به آشنایی با واژگان لاتین در حوزه سینما و تلویزیون قرار گرفته است.

 

آموزش ها :

 

/ 0 نظر / 36 بازدید